Nutka,Gwiazdka,Kubuś,Mariolka,Danusia, Tofik,Rubin za TM

Tutaj opowiadamy o naszych pupilach.

Moderator: pastuszek

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
ODPOWIEDZ
StokrotkaPn

Re: Nutka*Gwiazdka*Kubuś*Mariolka*,Danusia*, Tofik*,Julek

Post autor: StokrotkaPn »

Dawno nic w wątku się nie działo.
Rubin i Julek mają się świetnie. Do stada w grudniu dołączyły 2 nowe świnki Szymon i Leon ( ich wątek w dziale uratowane viewtopic.php?f=62&t=9477 )

W sumie stadem nie można ich nazwać bo siedzą w osobnych klatkach ale widzą się i czasem maja wspólne wybiegi :-)
StokrotkaPn

Re: Nutka*Gwiazdka*Kubuś*Mariolka*,Danusia*, Tofik*,Julek

Post autor: StokrotkaPn »

Znowu wracam tu ze smutną wiadomością. 08.05.2019 o godz 1.47 w nocy odszedł Rubinek.
W dzień zauważyłam ,że jest osowiały i nic nie je. Zabrałam go do weterynarza, który stwierdził że Rubin ma ropień i jest osłabiony i odwodniony.
Mieliśmy pojechać do weta na drugi dzień ale nie doczekał.
Po przyjeździe do domu próbowałam go karmić ale nie chciał, nawet się nie bronił, przed karmieniem.
Zaczął przelewać się przez ręce i zaczął mieć drgawki. Siedziałam z nim do końca aż przestał oddychać o 1.47 :(
Miał ok 5 lat. U mnie był od lipca 2018 niecały rok :(

Śpij kochany Rubinku, będę o Tobie pamiętać :swieca:
StokrotkaPn

Re: Nutka,Gwiazdka,Kubuś,Mariolka,Danusia, Tofik,Rubin za TM

Post autor: StokrotkaPn »

Kilka dni temu zauważyłam,że Leon siedzi osowiały i chyba nic nie je. Oddzieliłam go od Szymona i faktycznie nie jadł.
Okazało się , że złamał ząb , miał stan zapalny i początek ropnia. Na szczęście pomoc przyszła w czas. W piątek miał zabieg usunięcia reszty zęba i dziś widzę ,że próbuje sam jeść. Ale nadal na wszelki wypadek dokarmiamy.
Szkoda, że u Rubina zbyt późno się zorientowałam ,że jet coś nie tak :-(
StokrotkaPn

Re: Nutka,Gwiazdka,Kubuś,Mariolka,Danusia, Tofik,Rubin za TM

Post autor: StokrotkaPn »

11.O9.2019 odszedł Leon,świnka ( biało-ruda), która trafiła do mnie 08.12.2018 wraz ze swoim kumplem zostali odebrani
z Osiecznej koło Bolesławca. Mieli być u mnie na DT ale zostali na DS.
Niestety Leonek nie był u mnie nawet roku. Myślę ,że miał niecałe 3 lata.
Od maja przestał jeść, był na dokarmianiu ręcznym, 2 razy miał korektę ząbków po których próbował jeść miękkie rzeczy typu banan , pomidor ale to było chwilowe.Dokarmiałam go i było ok ale po jakimś czasie w kości pod brodą pojawił się ropień, wetka powiedziała, że nieoperacyjny. Zgrubienie było, ale nie rosło i świniak miał apetyt tj chętnie jadł ze strzykawki,sam nadal nic. Ale kilka dni temu zgrubienie - ropień pojawiło się też z prawej strony pod okiem, świnka stała się osowiała, już nie jadła chętnie ze strzykawki, widziałam,że to już ten moment ,że trzeba pomóc jej odejść.
Zasnęła u weta na moich rękach 11.09.2019 o godz.19.
Leonku teraz już nic Cię nie boli. Przepraszam,że nie potrafiłam Ci pomóc.
Będę Tobie pamiętać :swieca:
Awatar użytkownika
doma2005
Posty: 845
Rejestracja: 02 sie 2017, 12:01
Miejscowość: szczecin
Kontakt:

Re: Nutka,Gwiazdka,Kubuś,Mariolka,Danusia, Tofik,Rubin za TM

Post autor: doma2005 »

Bardzo mi przykro :candle:
StokrotkaPn

Re: Nutka,Gwiazdka,Kubuś,Mariolka,Danusia, Tofik,Rubin za TM

Post autor: StokrotkaPn »

Kolejne złe wieści. Julek ( biało- rudy ) odszedł 11.09,2020 , odszedł nagle, nie chorował, po prostu jak wróciłam z pracy to znalazłam go martwego. Był u mnie od małego adoptowałam go od Patic jak miał 3 miesiące. W listopadzie miałby 5 lat ale nie doczekał. :swieca:
Dzisiaj 08.12.2020 odeszła moja ostatnia świnka Szymon ( czarny z wstawkami białego ). Od 2 dni nie jadł był osowiały, nie doczekał wizyty u weta.Trafił do mnie 2 lata temu a miał ponad 4 lata. :swieca:
Wszystkie świnki z tego wątku są już za TM:
Nutka, Gwiazdka, Kubuś, Mariolka, Danusia, Tofik, Rubinek, Leonek, Julek i Szymonek.
Biegajcie szczęśliwie za TM :swieca:
Proszę o przeniesienie wątku do In memoriał.
Awatar użytkownika
sosnowa
Posty: 15286
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:11
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa Saska Kępa
Kontakt:

Re: Nutka,Gwiazdka,Kubuś,Mariolka,Danusia, Tofik,Rubin za TM

Post autor: sosnowa »

:swieca:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze świnki”