Akwarystyka

Dyskusje niekoniecznie o świnkach.

Moderatorzy: Panna Fiu Fiu, Dzima, kakazuma

Regulamin forum
Tematy nie odwiedzane dłużej niż 90 dni będą usuwane.
ODPOWIEDZ
anmitsu

Re: Akwarystyka

Post autor: anmitsu »

Sempre świetny baniak Ci wyszedł :) Do takiego litrażu zawsze podobały mi się microrasbory galaxy w stadku. Nim się obejrzysz będzie stał u Ciebie baniak 120l :D
sempreverde

Re: Akwarystyka

Post autor: sempreverde »

Ha ha, ja jak już nie będę tyle wyjeżdżać, czyli jesienią, zakładam z chłopakiem 220l. Jesteśmy wkręceni :)
Awatar użytkownika
Panna Fiu Fiu
Administrator
Posty: 7609
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:15
Miejscowość: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Akwarystyka

Post autor: Panna Fiu Fiu »

Ładnie to wygląda :love: Kiedyś pomęczę Cię o pomoc w zbudowaniu małej kostki, Sempre :mrgreen:
Obrazek
anmitsu

Re: Akwarystyka

Post autor: anmitsu »

sempreverde pisze:Ha ha, ja jak już nie będę tyle wyjeżdżać, czyli jesienią, zakładam z chłopakiem 220l. Jesteśmy wkręceni :)
A co planujecie ? Jaki biotop? Przemyśl Malawi i Tanganikę, w takim litrażu już coś sensownego wyjdzie. Mi się jeszcze podoba Ameryka Południowa. Ogólnie polecam pielęgnice, bardzo kontaktowe i wdzięczne ryby ;) Chyba ze idziecie całej w stronę roślinniaka? Łatwiej utrzymać :-)
Eris

Re: Akwarystyka

Post autor: Eris »

Sempre piękna kosteczka :love: Ja też się pochwalę swoim podwodnym światem. Zdjęcie słabe ale i tak pokażę :lol:

Obrazek
Roonie

Re: Akwarystyka

Post autor: Roonie »

Ja aktualnie biorę się za urządzanie 30-litrówki - ot, mieszkanko dla bojownika. Oprócz tego myślę jak zagospodarować 96 l, prawdopodobnie zrobię tam vivarium z jakimiś małymi krabami.
Awatar użytkownika
Panna Fiu Fiu
Administrator
Posty: 7609
Rejestracja: 07 lip 2013, 17:15
Miejscowość: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Re: Akwarystyka

Post autor: Panna Fiu Fiu »

Ja powoli zaczynam się rozglądać w kierunku spełnienia marzenia o małym akwarium z pięknym bojownikiem :D W związku z tym, że jestem świeżakiem totalnym w tym temacie będę Was tu bombardowała pytaniami :szczerbaty:
1. Jak pilnować pH w wodzie?
Rozumiem, że są testy itd. ale czy w hodowli bojownika też trzeba aż tak bardzo tego przestrzegać? Jeżeli tak, to czego używać do tego?
2. Czy naprawdę odpadają wszelkiego rodzaju sztuczne ozdoby?
Mam pokój w stylu marynistycznym, to sobie zamarzyłam rozbity statek na dnie akwarium, albo kotwicę albo jakąś skrzynię skarbów. Coś ładnego, nienachalnego co by mogło zajść mchem i porosnąć. No ale czytałam, że się nie powinno. Czy faktycznie?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze sprawy”