Kojec dla świnek?

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
Ryś Leśny

Kojec dla świnek?

Post autor: Ryś Leśny »

Witajcie.
W dniu jutrzejszym wybieram się do Krakowa po świnki, które ktoś tam oddał do zoologa, gdzie czekają na kogoś, kto weźmie je do siebie. Pomysł na podróż już mam, gorzej w kwestii tego, co tymczasowo (lub może na dłużej, jeśli spasuje to mnie i świnkom) po ich przywiezieniu. Planuję ogrodzić ich teren elementami kojca po króliku, zastanawia mnie jednak, co powinnam zrobić ze środkiem tej konstrukcji. Czym najlepiej według was wyłożyć podłogę, by nie dotarł do niej mocz? Myślę o podkładach higienicznych póki co, mam także gotowe ręczniki na spód, tylko nie wiem ani jak to się sprawdzi, ani co dalej. : o Myślicie, że spasuje im takie mieszkanie?
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kojec dla świnek?

Post autor: kimera »

O, na pewno im się spodoba. To dobre rozwiązanie. Podkłady higieniczne wystarczą conajmniej na dzień, może dłużej.
Ryś Leśny

Re: Kojec dla świnek?

Post autor: Ryś Leśny »

Pokrzepiasz mnie tym nieco, bo trochę się obawiam. Podkłady są jednak mimo wszystko sporym kosztem w porównaniu z innymi opcjami, jak żwirek/trociny + mata. Jest bezpieczny sposób na używanie tego na podłodze, czy stanowczo muszę myśleć o klatce?
Awatar użytkownika
Lilith88
Posty: 4733
Rejestracja: 11 lis 2014, 20:35
Miejscowość: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kojec dla świnek?

Post autor: Lilith88 »

Podkłady używałam często przy kojcach i sprawdzają się świetnie, nawet jak już śmierdzą to podłoga sucha. Polecam też kuwetę zrobić sobie później z płyty z polipropylenu kanalikowego (do kupienia w marketach budowlanych), można wtedy wielkość kuwety dostosować do potrzeb :)
Awatar użytkownika
Monalisa
Posty: 499
Rejestracja: 08 lip 2013, 10:03
Miejscowość: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kojec dla świnek?

Post autor: Monalisa »

A ja polecam maty piknikowe z Pepco. Kupiłam 2. Piorę raz na tydzień. Pod spodem jest folia tak że nic nie przeleci. W nocy się wietrzy-suszy, potem rano składam kolorowa strona do środka i spoko. Jak ktoś chce można częściej prać, ale w pralce bym nie ryzykowała a tek ręcznie to nie jest wygodne do prania, ale ja to robię pod prysznice. Potem musi ścieknąć i na drugi dzień już prawie suche. Jestem bardzo zadowolona z tej opcji, podłoga (dywan) u mnie bezpieczna). To a wymiary 153 x 120 czy jakoś tak. Chyba po 22 zł były i jeszcze ostatnio widziałam. Są różne wzory ale ten mój jest taki sprytny że jakby co to nie widać. Nie brałabym wzorów gdzie jest więcej białego np.

Wygląda to tak:
Obrazek
DS: Śnieżka, Tula i Kokosanka
-------------
Za TM: Filuta, Karmelka, Toffi, Colori, Choco, Blanka, Felicja, Majka, Michasia i Miłka
Johnatanter

Kojec dla świnek

Post autor: Johnatanter »

Witajcie koledzy. Mam takie pytanie czy kojec dla jagdteriera o wymiarach 6m długi ,3,5m szeroki , siatka i słupki na 150 cm będzie dobry? czy niebedzie wyskakiwał? mam zamiar jeszcze drut kolczasty dać na góre tak z 30cm. DB
Chocolate Monster

Re: Kojec dla świnek?

Post autor: Chocolate Monster »

To jest forum o świnkach morskich,nie psach ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”