Dieta świnki

Czyli co powinna, a czego nie może jeść świnka morska

Moderator: pastuszek

ODPOWIEDZ
Misiek1997

Dieta świnki

Post autor: Misiek1997 »

Cześć, mam 2 świnki morskie, jedna waży 1200 a druga 1500. Chciałbym aby troche schudły. Czy jest tutaj jakis weterynarz, który by napisał co podawać świnkom aby trochę zrzuciły? :D
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Dieta świnki

Post autor: Jack Daniel's »

Odstaw granulat i owoce, dawaj mniej warzyw. Więcej siana i ziół. I więcej ruchu!
Chocolate Monster

Re: Dieta świnki

Post autor: Chocolate Monster »

Ja bym jeszcze marchew odstawiła
BeataThePig

Re: Dieta świnki

Post autor: BeataThePig »

Jak dla mnie sa w dobrej wadze, ale nie odstawiala bym warzyw i owocow, a odstawila bym troche mleczy,kolb i ziaren. Reszte porcjować wszystko ale z umiarem. :) :D
lubię

Re: Dieta świnki

Post autor: lubię »

BeataThePig pisze:Jak dla mnie sa w dobrej wadze, ale nie odstawiala bym warzyw i owocow, a odstawila bym troche mleczy,kolb i ziaren.
Mleczy? :think: W sumie to nic nie rozumiem - kolb (z małymi wyjątkami) i ziaren świnia nie powinna dostawać w ogóle, a mlecze nijak się mają do odchudzania. Owoce za to jak najbardziej, jako bogate źródło cukrów, podobnie wiele warzyw: marchew, buraki, dynia, pasternak. Pytanie tylko, czy świnie faktycznie są zbyt otyłe, czy nadzwyczajnie duże, bo w tej wadze może być i to, i to.
Awatar użytkownika
Jack Daniel's
Posty: 3794
Rejestracja: 14 lip 2013, 12:18
Miejscowość: Częstochowa/Warszawa
Lokalizacja: Częstochowa/Warszawa
Kontakt:

Re: Dieta świnki

Post autor: Jack Daniel's »

Mleczy to w ogóle świnka nie powinna jeść, bo są trujące. Mniszek lekarski może? Ale to nie tuczy, a nawet pozytywnie wpływa na gospodarkę cukrami.
lubię

Re: Dieta świnki

Post autor: lubię »

Pomyślałam, że to o nie chodzi, bo o ile nazwę mniszek kojarzy coraz więcej ludzi, to mało kto wie, że mlecze też istnieją i są czymś zupełnie innym - ostatnio nawet ktoś dorosły kłócił się o to z moim synem ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie”