Niesforna świnka zjadająca wszystko

Czyli jak powinna mieszkać świnka

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
Szachrajka

Niesforna świnka zjadająca wszystko

Post autor: Szachrajka »

Cześć!

Mam problem z moją świnką. Je bardzo dużo (to skinny, nie załuję jej) dostaje wszystkie wiataminki, pierdółki staram się jak mogę a ona i tak jak tylko znajdze kawałek sznurka, kabla, materiału, metkę, pasek od torebki cokolwiek czego nie powinna jeść zjada to ze smakiem szybciej niż cokolwiek innego.
Początkowo gdy biegała swobodnie po moim pokoju i zauważyłam jej preferencje pochowałam wszystkie rzeczy, które mogłaby zjeść. Zaczęła nawet obgrywać mi kapcie jak szczeniak... :roll:
Obecnie ma klatkę i wybieg, trochę się rozleniwiła i nie biega za dużo ale przynajmniej nie ma czego zjeść... aż odkryłam że zjada polar, którym usłana jest jej norka.
Boję się, że w końcu jak coś zje to jej zaszkodzi :cry: ogrniczyłam wszystko jak mogłam, nie podjerzełam, że zje własne mieszkanie!

Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł jak mam jej to wytłumaczyć?
:)
Pani Świnkowa1

Re: Niesforna świnka zjadająca wszystko

Post autor: Pani Świnkowa1 »

Są spraye aby świnki nie obgryzały krat w klatkach, ale nie wiem czy są bezpieczne... Moje się oduczyły złych nawyków po przez klask bądź głośne powiedzenie "EJ" :lol:
Możesz użyć też spryskiwacza, czytałam o tym gdzieś na forum... Ale uwaga na uszy i oczka. Mam nadzieję że nie za późno..
Powodzenia! :D
Awatar użytkownika
kimera
Moderator globalny
Posty: 3160
Rejestracja: 07 lip 2013, 20:54
Miejscowość: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Niesforna świnka zjadająca wszystko

Post autor: kimera »

Upewnij się, że świnka jest zdrowa i nic jej nie boli. Normalnie świnki nie gryzą swojego otoczenia, jednak takie szarpanie tkanin bywa objawem bólu. Poza tym, nienaturalnie zachowują się też świnki, którym się nudzi. Zapewnij swojej podopiecznej towarzystwo drugiej świnki i urozmaić jej otoczenie w bezpieczny sposób.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Świnkowe mieszkanie”