Dorosła samiczka i młody samczyk

ODPOWIEDZ
kusasfull

Dorosła samiczka i młody samczyk

Post autor: kusasfull »

Dzień dobry, mam swoją samiczkę jakoś od września i przed wczoraj dostałem młodego samczyka i zastanawiam się czy włożyć go do klatki. Spotkałem ich na chwile i samiczka zaczęła go lizać więc raczej nie jest agresywnie do niego nastawiona.
Ale jednak boje się że będą małe oseski więc mam wątpliwości co do ich łączenia.
Raftylka

Re: Dorosła samiczka i młody samczyk

Post autor: Raftylka »

Oczywiście ze będą! Prędzej czy później na pewno. Nie rob tego! Nie łącz ich dopóki jego nie wykastrujesz lub jej nie wysterylizujesz i nie minie po zabiegi 6 tygodni. Nie! Nie! I jeszcze raz Nie łącz!
Awatar użytkownika
porcella
Moderator globalny
Posty: 23064
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:39
Miejscowość: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów
Kontakt:

Re: Dorosła samiczka i młody samczyk

Post autor: porcella »

Zdecydowanie łatwiejsza i tańsza jest kastracja samczyka. Ale i tak musi ją wykonac weterynarz znający się na rzeczy, bo jest to zabieg trudniejszy, niż u innych gryzoni - świnki maja inną budowę.

Tu znajdziesz weterynarzy i opinie o nich. http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewforum.php?f=31 Oczywiście to nie wszyscy, tylko ci, których polecili nasi forumowicze.
Ajjj, nie spojrzałam, że mieszkasz za granicą... poszukaj na FB dr Ewy Stoffels - to polska weterynarz, która ma klinikę w Belgii.
"Człowiek jest odpowiedzialny za to, co oswoił" A. de St Exupery
kontakt tylko porcella7@gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łączenie świnek morskich”