Hamaczek - czym przypiąć do krat?

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

ODPOWIEDZ
geohound
Posty: 50
Rejestracja: 24 wrz 2015, 7:46
Miejscowość: Gliwice
Kontakt:

Hamaczek - czym przypiąć do krat?

Post autor: geohound »

Witam,

Żona zrobiła śwince prosty hamaczek - trójkątny polar zszyty z dwóch kawałków materiału, do tego w trzech rogach przebity nitownicą i założone na to są okucia (gładkie, bez ostrych krawędzi), jednak nie wiem czym można skutecznie i bezpiecznie przywiązać/przyczepić taki hamak do krat. Trytytki odpadają, bo przy praniu polaru byłyby jednorazowe, karabińczyki są za duże i za głośne, a zwykły sznurek może nie utrzymać 200+ gramowej świnki, która musi na to wskoczyć i lubi się wiercić.

Jakieś pomysły na zaczepy/wiązania o możliwie małej średnicy?
cappuccino

Re: Hamaczek - czym przypiąć do krat?

Post autor: cappuccino »

Ja użyłam zwykły "szary" sznurek, związałam nim rogi hamaka i potem przywiązałam do prętów.
Prałam już wiele razy, nic się nie dzieję, końce lekko się rozwarstwiają, ale w niczym to nie przeszkadza. Jest mocny i pod ciężarem świnki nie ulega, a waży już ponad 600g :102:, a 200 to przecież maleństwo jest.

Jak w google wpiszesz "szary sznurek" od razu wyskakuje.
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13493
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Hamaczek - czym przypiąć do krat?

Post autor: pucka69 »

tasiemka bawełniana do kupienia na metry w każdej pasmanterii albo sznurowadło?
Obrazek
Joanka
Moderator globalny
Posty: 3547
Rejestracja: 25 kwie 2014, 21:21
Miejscowość: okolice Torunia
Kontakt:

Re: Hamaczek - czym przypiąć do krat?

Post autor: Joanka »

Ja mam "trytytki" takie coś do łączenia kabli coś takiego http://allegro.pl/opaska-plastikowa-kab ... 66485.html
DS:Dora i Biolchem oraz Bezimienny[*]Tedi,Abi,Stefan,Filemon,Bonifacy,Tofik,Prosiaczek,Rabarbar[/color]
DT: Fryderyk, Winicjusz, Kordian, Alvin, Ara
Inoue

Re: Hamaczek - czym przypiąć do krat?

Post autor: Inoue »

ja kupiłam karabińczyki w castoramie, za 8zł 4 sztuki, są mocne i na bank długo wytrzymają :) przewlekłam je przez tasiemki i wszyłam w hamak. Czasem przy smyczach takich na szyję są mocne karabinczyki. Wystarczy odpruć ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”