Co mam zrobić ???

ODPOWIEDZ
Darknes95

Co mam zrobić ???

Post autor: Darknes95 »

Kupiłem dzisiaj drugą świnkę i dałem ją na łóżko, wyciągłem Pysie z klatki i położyłem obok nowej świnki (miałem ręcznik przygotowany w razie czego jakby się zaatakowały) nie bardzo wiem co mam teraz zrobić. Wracając do świnek, Pysia nie zaatakowała drugiej świnki ( Pysia jest bardzo płochliwa i nie agresywna) dała jej łapkę na głowę i zaczeła jej nadgryzać uszko.Wsadziłem nowa swinkę do osobnej klatki i teraz co mam zrobić? Zaczekać aż nowa świnka się oswoi i puścić ją na łóżko z pysią za 3 dni czy teraz puścić je obie na łóżko i czekać co się stanie. Raczej nie pozwolę aby Pysia obgryzła jej całe uszy. Nowa świnka się nie obroni bo jest nowa i się bardzo boi.Wiem że trochę niesłusznie zrobiłem, że wziąłem świnkę z zoologicznego ale jestem młody a mój tata nie ma czasu żeby jechać dalej po za miasto adoptować świnkę a autobusem nie pojadę ;). Do rzeczy, Pan z zoologicznego powiedział , że jeśli świnki nie są z jednego miotu to nie będą ze sobą żyły co jest kompletną bzdurą i teraz nie wiem czy mam je spróbować połączyć jeśli nowa świnka się wszystkiego boi i stoi nieruchomo nie lepiej zostawić nową świnke na 3 dni aby się osowiła i dopiero później puścić je na łóżko ?
Awatar użytkownika
pucka69
Wiceprezes ds. finansowych
Posty: 13495
Rejestracja: 07 lip 2013, 18:40
Miejscowość: Warszawa - Ursynów
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Co mam zrobić ???

Post autor: pucka69 »

1. Nowa świnka powinna mieć kwarantanne min. 7 dni - tzn. mieszkać w osobnej klatce i nie spotykać się ze "starą świnką"
2. Czy jesteś na 100% pewny, że świnki nie są parą mieszaną i nie będzie z tego dzieci? Ocena płci zwierząt przez sprzedawcę ze sklepu zoo nie zawsze jest zgodna ze stanem faktycznym.
3. Poczytaj watek o łączeniu świnek: http://www.forum.swinkimorskie.eu/viewt ... f=30&t=134
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łączenie świnek morskich”