Półka z paneli do klatki

czyli jak własnoręcznie zrobić hamak, domek, półkę itp.

Moderator: Pulpecja

Wera

Re: Półka z paneli do klatki

Post autor: Wera »

kasia1 pisze:Chcę zamontować półkę w klatce moich świnek, ale jak ją zamontować,założyć ? Po prostu położyć między kratki ? Już mam panele, ponieważ mój tata przypadkiem znalazł w domu taką półkę :102:
Ja mam to samo pytanie.
Majka745

Re: Półka z paneli do klatki

Post autor: Majka745 »

Zależy jaka półka jest szeroka... jeżeli da radę ją tylko nałożyć, to można, ale jeżeli jest za szeroka, to wtedy trzeba w półce wyciąć takie zagłębienia (tak żeby pręty, które przeszkadzają swobodnie w nie weszły) - mam nadzieje, że rozumiecie...
P.S. Nie jestem dobra w tłumaczeniu... ;)
meiss

Re: Półka z paneli do klatki

Post autor: meiss »

Znalazłam po remoncie troszkę paneli i zastanawiam się nad zrobieniem takich półeczek. Mam tylko pytanie czy wysokość ok. +/-15 cm nie będzie za duża do wskakiwania, czy lepiej dorobić pochyłe wejście?

Co do montowania, to najlepiej chyba wywiercić otworki (lub nawet próbować się przebić śrubokrętem jeśli nie ma się wiertarki) i przyczepić półkę do kratek drucikiem lub zaciskami do kabli wtedy na pewno będzie to wszystko stabilniej zamontowane. Otworki można też wykorzystać do zamontowania czegoś anty-poślizgowego.
sempreverde

Re: Półka z paneli do klatki

Post autor: sempreverde »

Zależy jak skoczne masz świnki. Młode powinny bez problemu wskoczyć na 15cm półkę, dla starszych czy mniej ruchliwych zdecydowanie przydałby się trap do wchodzenia.
meiss

Re: Półka z paneli do klatki

Post autor: meiss »

Świnek niestety jeszcze nie mam, czekam na wizytę.
w sumie rampę zawsze będzie można zdemontować, jeśliby przeszkadzała.
agatal22

Re: Półka z paneli do klatki

Post autor: agatal22 »

Witam,
A ja z panela zrobiłam domek dla mojej Tośki, oto on:

Obrazek
Fionka2014

Re: Półka z paneli do klatki

Post autor: Fionka2014 »

Fajny :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”